Το online περιοδικό για την Κεφαλονιά
17/03/2008

Στην 8η θέση παραμένει ο Α.Σ.Κ, μετά την ήττα του από την Απολλωνιάδα

Η Κεφαλονιά έχασε στον αγώνα με την Απολλωνιάδα μέσα στην Πάτρα με σκορ 78-76. Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Α.Σ.Κ. - ALKAT να έχει το προβάδισμα απο το πρώτο κιόλας λεπτό.

Το 1ο δεκάλεπτο έληξε 13-23 υπέρ της Κεφαλονιάς. Στο 2ο δεκάλεπτο συνέχισε να έχει το προβάδισμα και το ημίχρονο βρήκε την Κεφαλονιά να προηγείται με 28-42. Στο 3ο δεκάλεπτο παρόλα τα λάθη της διαιτησίας το σκορ κρατήθηκε 51-60, αλλά με πολλά φάουλ για όλη τη βασική πεντάδα του Α.Σ.Κ.

Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο τα φάλτσα σφυρίγματα συνεχίστηκαν και ο κακοποιημένος αγώνας έληξε 78-76. Ευχόμαστε σε Απολλωνιάδα και Δόξα Λευκάδας καλή τύχη στη συνέχεια του πρωταθλήματος και ο "καλύτερος" να παραμείνει στην κατηγορία. Στο τέλος του αγώνα δυστυχώς κρατήθηκαν τα δελτία των Λυμπέρη και Γεωργούλα για επεισόδια που έγιναν με την λήξη.

Α.Σ.Κ. (Γιατράς): Κουμανιώτης 26(4), Ντίμπ 16(1), Μαυραγάνης 14(2), Νικολόπουλος 8, Πατέλης 6, Τριανταφυλόπουλος 2, Γεωργόυλας 2, Παπαδάτος 2, Αντωνάτος.

Απολλωνιάς (Λιόνας): Σαμαράς 41(1), Γρατσινόπουλος 13(2), Χαρτάς 10(1), Σωχωράκης 4, Λιβιεράτος 4, Λυμπέρης 4, Μπέκος 2, Καπερώνης.

Επόμενος αγώνας μας με την Ε.Α.Πατρών την Κυριακή 23.03.08 στην Κεφαλονιά.