Το online περιοδικό για την Κεφαλονιά
11/12/2007

Η μεγάλη νίκη του Α.Σ.Κ στην Πάτρα στο ντέρμπι με την ΕΑΠ

Η Κεφαλονιά ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την ΕΑΠ μέσα στην Πάτρα, στην επιστροφή του Μάκη Γιατρά στο γήπεδο όπου ανδρώθηκε μπασκετικά.Ο Α.Σ.Κ.- ΑΛΚΑΤ κέρδισε με 77-73 έχοντας σε πολύ καλή μέρα το Θανάση Νικολόπουλο. Μπόρεσε και πήρε το προβάδισμα από την αρχή και το διατήρησε μέχρι το τέλος.

Στο ημίχρονο η διαφορά ήταν 29-42. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΕΑΠ πίεσε περισσότερο και πλησίασε την Κεφαλονιά. Στα τελευταία κρίσιμα λεπτά όμως ο Α.Σ.Κ αποδείχθηκε πιο ψύχραιμος και κράτησε την πολύτιμη νίκη.ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ ΗΤΑΝ: 14-23, 15-19, 25-14, 19-21.

ΟΙ ΣΚΟΡΕΡ: ΝΤΙΜΠ 13, ΚΟΥΜΑΝΙΩΤΗΣ 16(2), ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ 2, ΜΑΥΡΑΓΑΝΗΣ 9(1), ΠΑΤΕΛΗΣ 3, ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ 12, ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 22(1).

Ο επόμενος αγώνας είναι πάλι ένα μεγάλο ντέρμπι με το γνωδτό σε όλους μας Πειραϊκό μέσα στην Κεφαλονιά.

Πιστεύουμε και περιμένουμε τη στήριξη της ομάδας από το φίλαθλο κοινό υποσχόμενοι και πάλι να τους δώσουμε άλλη μια χαρά νίκης..

Η παιδική αγωνιστική ομάδα του Α.Σ.Κ. πήρε μια πολύ δύσκολη νίκη μέσα στο Αίγιο με αντίπαλο τον Ήφαιστο.

Διακρίθηκαν όλα τα παιδιά αν και ταλαιπωρημένα από το μεγάλο ταξίδι. Το τελικό σκορ ήταν 51-46.

Ο επόμενος αγώνας θα είναι στις 16/12 με τον Ήφαιστο στην Κεφαλονιά.